Drukuj

Czy warto kupić mieszkanie nad morzem

Opublikowano w Mieszkania

1465715040_2bdf359734Popularność wakacyjnych nieruchomości wciąż rośnie. Wielu Polaków, przywiązanych do konkretnego miejsca, gdzie chcieliby jak najczęściej spędzać swoje urlopy, decyduje się na zakup choćby skromnego domku letniskowego. I nie są to już tylko i wyłącznie działki rekreacyjne w pobliżu miasta, w którym się mieszka na stałe, ale coraz częściej są to posiadłości wakacyjne położone znacznie dalej od domu.

Największym zainteresowaniem cieszą się domki letniskowe nad morzem, w górach oraz nad jeziorami. Właśnie nadmorskie domki letniskowe zdobywają serca coraz większej liczby Polaków. Nad Bałtykiem można kupić domek w jednej z najmodniejszych nadmorskich miejscowości, ale to najczęściej dość duży wydatek, na który nie każdego stać.

Dla tych mniej zamożnych korzystną ofertą są domki letniskowe mieszczące się w mało znanych miejscowościach, z dala od dużych miast, ale w równie malowniczym położeniu. Tego typu nieruchomości wakacyjne mają jeszcze jedną zaletę – można w nich liczyć na naprawdę spokojny wypoczynek. Ale domki letniskowe to nie jedyny rodzaj nieruchomości wakacyjnej. Chętni na własną siedzibę nad morzem mogą się również zdecydować na apartament w nadmorskim kurorcie albo zwykłe mieszkanie blisko plaży. A wybór wśród nieruchomości wakacyjnych nad Morzem Bałtyckim jest całkiem spory. Można znaleźć i te tańsze, i te bardziej luksusowe posiadłości, a najwięcej ogłoszeń dotyczy tych najbardziej znanych miejscowości: Łebie, Dziwnowie, Świnoujściu. Cena nieruchomości wakacyjnej to około trzy tysiące złotych za metr kwadratowy.